עיסוי מקצועי

מהו בעצם, הדבר הזה שאנו קוראים לו עיסוי מקצועי?

עיסוי מקצועי

מה הופך עיסוי כללי לעיסוי מקצועי?

אורית קינן עוסקת בעיסוי מקצועי ועושה שימוש במגוון רחב של טכניקות טיפוליות. לאורית הכשרה וניסיון רב שנים בתחום. לפרטים נוספים על עיסוי מקצועי והזמנת תור לטיפול

צרו עמי קשר בטלפון – 052-877-7434 או דרך צור קשר באתר. אשמח לענות לך על כל שאלה.

התשובה לכך נמצאת הרבה מעבר לטכניקות הטיפול אותן למדנו כמעסים. אף שהן מעשירות ומרחיבות את היכולת שלנו לתת מענה ועזרה לאדם הבא לבקש את התייחסותנו. הנקודה המשמעותית ביותר נמצאת במפגש שלי עם המטופל במרחב המשותף שנוצר בין שנינו, המטופל ואני, המטפלת.

זהו קודם כל מפגש של היכרות עם המצב בו מגיע אלי המטופל. התלונות, הרקע הבריאותי שלו – יש מקרים בהם עיסוי יכול להזיק למטופל.

לדוגמא מצבים בהם המטופל מגיע עם חום, שלשול, זמן קצר לאחר שעבר ניתוח, עם שבר, בתחילת הריון ועוד מצבים מורכבים אשר בהם אין לעשות עיסוי אלא אם התקבל אישור לעשות זאת מהרופא המטפל.

שלב ראשוני של עיסוי מקצועי

עיסוי מקצועיבשלב ראשוני של העיסוי המקצועי, אני קשובה ומנסה לברר לעצמי מעט את מצבו הנפשי, תפיסת עולמו וכמובן את הגדרת מטרת הטיפול מצידו. את תמונת מצב זו אני מקבלת דרך תשאול וכן דרך מה שיעלה בהמשך במהלך הטיפול.

עיסוי מקצועי אינו טיפול סטנדרטי, אלא טיפול המותאם באופן ייחודי, למצבו הכוללני ולצרכיו של המטופל. ככל שהתמונה שתתקבל תהיה רחבה ומעמיקה יותר, כך נוכל להתאים את העיסוי למטופל ובכך להשיג תוצאות טובות יותר.

אדם מגיע לעיסוי מקצוע, כאשר ישנה בעיה פיזית ספציפית, או שיש לו תחושת עומס ומתח שרירי גבוה, כתוצאה מפעילות פיזית מאתגרת, טראומה פיזית כמו תאונה או מתח רגשי ברמות משתנות.

תהיה הסיבה אשר תהיה, בגינה אדם מגיע לעיסוי מקצועי, חשוב לי כמטפלת להשרות אווירה של נינוחות, ליצור מרחב נעים ובטוח המאפשר למטופל, לבוא במגע עם עצמו ועם גופו.

העיסוי המקצועי – תהליך דינמי

עיסוי מקצועי דורש זמן ומרחב בהם מתרחש התהליך. תהליך זה הוא דינמי ודורש סבלנות וסובלנות.

לדינמיות זאת השפעה על התדירות ומספר מפגשי הטיפול הנדרשים. במקרים רבים מהלך הטיפול עצמו יגלה לנו את מספר המפגשים שנחוץ לקיים להשלמת תהליך ההחלמה. למה שאני פוגשת בתהליך והדינמיות שבו, יש השפעה בעיסוי מקצועי, באילו טכניקות ושיטות טיפוליות נחליט להשתמש, איך וכמה.

עיסוי באשר הוא, מבוסס על מגע. מגע נוגע ברבדים מאוד ראשוניים ועמוקים של הווייתנו, לכן כל אחד מאיתנו מגיב למגע באופן שונה.

יש לזכור כי על פי רוב מגיעים לטיפול כאשר קיימת תחושת כאב פיזי סובייקטיבית מורגשת. לעיתים מגיעים עם פגיעה כלשהי ברקמת השריר אשר מחדדת את הרגישות למגע. כמובן שגם רמת הסיבולת לכאב שונה משמעותית מאדם לאדם.

אלה הן נקודות להן אני קשובה קשב רב והן המשפיעות באופן ישיר על דרך העבודה.

התאמת איכות ומאפייני המגע בעיסוי מקצועי

עיסוי מקצועילעיתים, מטופלים מבקשים שהעיסוי המקצועי “יפרק” אותם…. כאילו היו מכונה שיש לפרקה, להחליף בה חלק ולהרכיבה מחדש. מתרגמים מאמץ וכוח רב המופעל על גופם, כ”עבודה טובה” ואפקטיבית… כן, יש גם את הרצון “להרגיש” את פעולת העיסוי.

כל אלה הינם רצונות לגיטימיים ויש להתייחס אליהם. יחד עם זאת, חשוב להבין שכוח מוגזם, יתכן שיפגע ברקמת השריר.

עלינו גם להתייחס לפער בין הבקשה לעיסוי חזק (מפרק…) ויכולת המטופל להתמודד עם הכאב שמגע חזק זה מעורר. נקודה חשובה נוספת שיש להבין שעיסוי חזק אינו בהכרח בעל ההשפעה הטיפולית העמוקה ביותר.

לפעמים, עבודה עם טכניקות טיפול בלתי ישירות, מגע קל אשר מפעיל 5 גר’ לחץ על השריר, דווקא הוא המתאים ביותר במקרים אחרים מתאים יותר עיסוי איטי ומרגיע או לחלופין עיסוי אינטנסיבי וממריץ. אני מתאימה את צורת העבודה ומשתמשת בטכניקות שיביאו איתם תוצאות מיטיבות וארוכות טווח.

במהלך הטיפול – העיסוי, יתכן ויעלו גם תכנים רגשיים, הקשורים למצב הפיזי שבגינו הגיע המטופל לעיסוי. במקרים אלה, אזמין את המטופל להתבונן בהם ולהתייחס לתכנים העולים.

עיסוי מקצועי הינו עיסוי המושתת על ידע של טכניקות טיפול מגוונות כגון: עיסוי רקמות עמוק, עיסוי שוודי, שחרור הפאשיה, עיסוי רפואי משולב.

הבנת האנטומיה והפיזיולוגיה של גוף האדם, עם מה מותר ועם מה אסור לנו לעבוד, הקשבה, אמפתיה וסקרנות רבה כלפי המטופל, רצון כנה לעזור והידיעה שאנו שליחים של רצון טוב וידע והשאר נתון בידי האדם עצמו.

אורית קינן עוסקת בעיסוי מקצועי ועושה שימוש במגוון רחב של טכניקות טיפוליות. לאורית הכשרה וניסיון רב שנים בתחום. לפרטים נוספים על עיסוי מקצועי והזמנת תור לטיפול

צרו עמי קשר בטלפון – 052-877-7434 או דרך צור קשר באתר. אשמח לענות לך על כל שאלה.