אודות


אורית קינן

מעט על עצמי

זיכרון הילדות המוקדם ביותר שלי, קשור בריקוד. מגיל מוקדם ביותר ידעתי שריקוד, תנועת הגוף והלב הם השפה שלי. ידיעה זו הביאה אותי ברבות הימים לרקוד בלהקת מחול “בת שבע” ולהיות רקדנית בלהקתה של אליסה מונטה , צבי גוטנהייר ואוהד נהרין בניו יורק שם שהיתי כ-חמש וחצי שנים. לאחר שחזרתי מניו יורק, חזרתי לעבוד עם להקת המחול “בת שבע” ובשנתיים האחרונות לעבודתי עם הלהקה תפקדתי גם כרקדנית מן המניין וגם כאחת ממנהלות החזרות של הלקה.

כשסיימתי את עבודתי עם להקת המחול “בת שבע”, יצאתי מעולם המחול אל עולם שטרם הכרתי. מגששת את דרכי, חשתי משיכה אל עבר תחום העבודה הטיפולית במגע. תחום שהרגשתי כלפיו סקרנות וכמיהה, אך גם העלה בתוכי שאלות וספקות רבות. התחנה הראשונה שלי הייתה מכללת רידמן, שם למדתי את העיסוי השוודי הקלאסי.

ממחול לעבודת גוף

לעולם לא אשכח את היום הראשון שלי בכיתת הלימוד – אישה שהגיעה, מתחום המחול, בו האסתטיקה ובפרט זו הפיזית בעלת תוקף רב, נענית לעבוד על גופו של אדם מבוגר שלרגליו, מכפות הרגליים עד לברכיים היו בצבע סגול כהה עקב מחלה. זוכרת את הרתיעה שעלתה בי מול המראה ועוד יותר זוכרת את שהתרחש ברגע שנגעתי בכפות רגליו: עם המגע הראשוני של כפות ידי על כף רגלו, נעלמה כלא הייתה, הרתיעה שחשתי והתחלפה בסקרנות ואמפטיה . נרגעתי.

היה זה רגע מחונן של טרנספורמציה שקרתה בהבלחה של שבריר השנייה, דרכה נכנסתי אל העולם המופלא של המגע הטיפולי ואתו אל מסע של הכרות והתפתחות אישית ורוחנית, מסע שבדרכו אני פוסעת עד עצם היום הזה.

העמקת הידע המקצועי

עם חלוף הזמן למדתי טכניקות טיפול שונות ומגוונות: עיסוי שוודי,Untie, שמנים אתריים, עיסוי רקמות עמוק, רפלקסולוגיה, קריאת כף רגל, נרות הופי, שחרור הפאשיה, Strain & counterstrain ו – Muscle Energy and ‘Beyond Techniqe with Mobility Templates.

ההתנסות בקליניקה שלי חשפה בפני את יחסי הגומלין המתקיימים בין מבנה הגוף, הטונוס השרירי ודפוסי הנשימה למצב הנפשי והתודעתי של מטופלי. באותה תקופה הצטרפתי לטיפול קבוצתי בביו-אנרגטיקה של אלכסנדר לואן, דרכו חוויתי באופן אישי את מהותו של הקשר. עולם מרתק בו מתגלה הקשר בין התודעה, התפיסה התודעתית שלנו הבוראת עבורנו את עולמנו והדרך בה היא משתקפת במבנה גופנו, בטונוס (מתח) השרירים, בדפוסי הנשימה, בדרך בה אנו מתנועעים, בשפה שלנו ובאיכות הקול והדיבור, במצבים של בריאות תקינה וחולי.

מימדים נוספים בדרך לעיסוי רפואי משולב

במהלך הזמן ועם התנסות רבת שעות בהן נגעתי בגוף האנושי התחיל גם לעלות מידע רגשי, חוויתי מגופם של מטופלי. חשתי כי השרירים מספרים לי את סיפור חווית השריר שהביא אותם למצב של כיווץ, מתח, רפיון, חוסר חיות, מתח וכ”ו. המידע היה מרתק אך חשתי כי אין לי הכלים לעבוד עם תכנים אלה מעבר לטכניקות העיסוי שעמדו לרשותי.

תחושה זו הובילה אותי לחפש גישה טיפולית אשר תפנה ותעבוד עם תכנים רגשיים ומנטליים אלה. כמיהה זו הפגישה אותי עם – Access ConsciousnessTM – אקסס קונשסנסTM. הקורס הראשון שעשיתי היה Access BarsTMאקסס בארסTM. מה שאפשר לי להיות עוסקת בארסTM ולאחר מכן המשכתי את לימודי בגישה טיפולית זו עם עוד שני קורסים: קורס היסודות של אקסס קונשסנסTM וקורס גוף של אקסס קונשסנסTM בו נלמדים מעבר ל 60 תהליכי גוף אשר מאפשרים לעבוד עם כמעט כל נושא, פיזי, רגשי ומנטלי שאפשר לעלות על הדעת.

גישה נוספת אליה התחברתי נקראת “התמקדות בתנועה” אשר תורמת אף היא לארגז הכלים הטיפולי שלי.

תחום נוסף שהנו חלק מרכזי בחיי כבר שנים לא מעטות הנו התרגול הבודהיסטי.

מ-2006 אני תלמידתו של מורה הדזוגצ’ן הדגול, צ’וגיאל נמקאי נורבו. המורה המנחה של קהילת הדזוגצ’ן הבינלאומית שלה מרכזים הממוקמים על פני כל העולם. המרכז העיקרי ממוקם כיום באי טנריף. ב-2010 הוסמכתי ע”י צ’וגיאל נמקאי נורבו להיות מורת “יאנטרה יוגה” – “היוגה הטיבטית של התנועה”, של השלב הראשון ולאחר מכן גם של השלב השני, לאחר השתתפות בקורסים, מבחנים וריטריטים רבים שהיו קשורים להכשרתי כמורה. בנוסף השתתפתי במהלך השנים בקורסים מגוונים נוספים עם מורה השורש שלי.

כיום עובדת בקליניקה ביתית פרטית בה מקיימת טיפולים ומפגשים פרטניים וכן עבודה קבוצתית בתנועה.

צור עמנו קשר