גב תפוס

גב תפוס


גב תפוס

גב תפוס תהליך פתאומי או הדרגתי של כאב ומוגבלות תנועה

עיסוי רפואי משולב לטיפול בגב תפוס

אורית קינן מציעה לכם מגוון טכניקות עיסוי ועבודת גוף אשר מאפשרות להתמודד עם מצבים מורכבים ואף כרוניים של גב תפוס גם כאשר הגורם למצב הוא פריצות דיסק או מחלת ניוון שרירים (ALS למשל). מגוון השיטות בעיסוי רפואי משולב מאפשר לי התאמת העיסוי לרף הכאב, טווחי התנועה והנוחות של המטופל מבלי להזדקק לגרום לו סבל נוסף.

אני מזמינה גם אתכם לחווית החלמה הדרגתית אך משמעותית על ידי מציאת שילוב הטכניקות הטיפוליות שמתאים לכם.

צרו קשר בטלפון 052-877-7434

גב תפוס – שכיחות ותופעות לוואי

חוויה של כאבי גב – גב תפוס, הנה שכיחה ביותר בקרב האוכלוסייה המערבית ולאתים הופכת למגבלה ואף לנכות של ממש בגילאי אמצע החיים. אחוז גבוהה של האוכלוסייה המערבית, יגיע בגינם אל הרופא המטפל ויפסיד ימי עבודה ואיכות חייו תפגע.

גב תפוס מתבטא בתחושת מגבלה תנועתית, תחושה של נוקשות וכאב. כאשר אנו שומעים תלונות על גב תפוס, בדרך כלל הכוונה היא להופעה של כאב, תחושת נוקשות עם מגבלה תנועתית לצידה, מופיעות בגב התחתון, אך היא כוללת לפרקים גם את הצוואר, חגורת הכתפיים האגן ומפרק הירך.

מבנה הגב , תפקידו ולמה הגב תפוס

הגב הינו חלקו האחורי של גוף האדם הוא נמשך מהאגן עד לבסיס הגולגולת ונתמך על ידי עמוד השדרה. עמוד השדרה, אשר מהווה את הציר המרכזי של הגוף, אליו מחובר שאר השלד ותפקידו לייצב את הגוף. תפקידו של הגב לאפשר תנועה ולתת הגנה על חוט השדרה העובר דרכו.

מבנה עמוד השדרה מאופיין בשני קימורים וצורתו דומה לזו של סימן שאלה. בין 33 החוליות המרכיבות את עמוד השדרה – 7 חוליות צוואריות, 12 חוליות החזה, 5 חוליות מותניות, 5 חוליות העצה המתמזגות עם תהליך ההתבגרות, ו-4 חוליות עצם הזנב המחוברות, יושבים דיסקים בין חולייתיים.

הדיסק בנוי מרקמת סחוס חזקה כאשר במרכזה חומר נוזלי צמיגי המקנה לו תכונה של גמישות ובלימת זעזועים. מבנה עמוד השדרה, הרצועות, השרירים והגידים לאורכו ולרוחבו של עמוד השדרה, מקנה לו את יציבותו, חסינותו וגמישותו. שרירי הגב מסייעים לתנועה הבין חולייתית. לתנועת הגב בכללותו וכן לתנועת הצוואר הכתפיים והאגן.

הגורמים לכאבי גב תחתון וגב תפוס

97% של כאבי גב תחתון, מוגדרים כאבים מכניים. הם אינם מופיעים בהקשר למחלת רקע כלשהי ומופיעים בעקבות נקע או מתיחה של השריר או הרצועה, בעיה בדיסק או במפרקים שבין משטחי שתי חוליות שכנות.

במקרים רבים הכאבים נובעים מתנועתיות יתר, מחוסר תנועה, יציבה לקויה, ישיבה ממושכת, עודף משקל, תנועת סיבוב חד, הרמת מסע כבד ורוח קרה.

אורית קינן בעלת ניסיון רב שנים בטיפול בעיות של גב תפוס כולל בעיות הנובעות מפריצות דיסק, מצבים כרוניים וכן טיפול באנשים הסובלים מגב תפוס, כחלק מתופעות לוואי, של מחלות ניוון שרירים כגון ALS וכדומה.

אני מזמינה אתכם ליצור קשר לייעוץ וטיפול בגב תפוס גם במקרים מורכבים ומחלות כרוניות ניווניות עיסוי רפואי משולב יכול לתת מענה גם במצבים בהם יש מגבלת תנועה קיצונית כרונית.