שחרור הפאשיה


שחרור הפאשיה

רקמת הפאשיה הנה רקמת חיבור המשכית העוטפת את גוף האדם בכללותו ומתפתחת מן השבוע השני לחיי העובר.


שחרור הפאשיה הנו חלק אינטגרלי מתהליך עיסוי רפוי משולב ובו אני מטפלת ברקמת החיבור העדינה. הפאשיה מורכבת משבעה שכבות. זו היא רשת תלת ממדית ורציפה הפרוסה לאורכו ולרוחבו של הגוף, תוך שהיא עוטפת את מערכת השרירים, הגידים, הרצועות, האיברים הפנימיים, מערכת הדם, הלימפה, מערכת העצבים והעצמות. היא נותנת לגוף צורה, כיוון וארגון, מפרידה, תומכת ומחברת בין האיברים הפנימיים והמבנים האנטומים, משמשת כבלם זעזועים ומגנה על הגוף מפני גורמי מחלה וזיהום. לאחר פציעה, יוצרת את התנאים המאפשרים את התחדשותה של  הרקמה.

מחקרים אחרונים מספרים לנו כי לפאשיה תכונות ייחודיות: על רקמת הפאשיה פזורים חיישנים המגיבים ללחץ וכאב. לפי כך אנו למדים כי הפאשיה הנה גם איבר תחושתי המבטא עצמו כאשר מופיע כאב אקוטי או כרוני.

פגיעה ושינויים ברקמת הפאשיה נוצרים עקב מתיחת יתר, כיווץ והידבקויות ויכלה לגרום לבעיות ביו-מכניות, בעיות בשרירי השלד והתנועה, לדלקות במפרקים, גידים, רצועות ושרירים ולהופעה של כאב כרוני או אקוטי.

מטרת שחרור רקמת הפאשיה:

איתור המקום הספציפי בו הפאשיה אינה מתפקדת באופן מיטבי ושחרורה במטרה להפחית את רמת הכאב, להגדיל את טווח התנועה, לשפר את יציבת הגוף ולהחזירה לתפקוד בריא.

ישנן טכניקות שונות לשחרור הפאשיה, ישירות ובלתי ישירות. בקליניקה שלי אני משתמשת בשיטה הבלתי ישירה אותה פתחה ד”ר שרון וויסלפיש גאמאטאו. שחרור הפאשיה נעשה במגע עדין של כפות הידים באופן מלא על אזור ספציפי עם לחץ של 5 מ”ג על היוצר מתיחה עדינה בשלושה מישורים, לכיוון בו הפאשיה נעה ביתר חופשיות.

שחרור הפאשיה מתאים במצבים שונים:

  • פריצת דיסק
  • לחץ על עצב
  • בלט דיסק
  • כאבי צוואר, גב, כתפיים ברכיים ועוד
  • שברים
  • בעיות נירולוגיות – אירוע מוחי, פרקינסון.

בשיחרור הפאשיה אני עושה שימוש יום יומי בקליניקה שלי. העבודה על הפאשיה הנה עדינה ויחד עם זאת חודרת עמוק לרבדים השונים של הגוף. המגע עדין ורך ולכן השחרור מתרחש ללא חוויה של כאב מצד המטופל. זו היא טכניקה טיפולית עדינה ואפקטיבית ביותר ואני שמחה לשלב אותה עם טכניקות מגע ועיסוי נוספות.

שיחרור הפאשיה  מהווה חלק משמעותי בעיסוי רפואי משולב, עיסוי אינטגרטיבי.  שיחרור הפאשיה מאפשר לי טיפול באזורים פגועים על ידי מגע עדין שברוב המקרים אינו גורם להחרפת הכאב או אי הנוחות.לתיאום פגישה לשחרור הפאשיה, התקשרו אלינו עכשיו!

עלות הטיפול: ₪300.00
משך זמן הטיפול:  1:30


מרגישים עייפים מאורח החיים המודרני של עבודה, משפחה ומירוץ החיים?

אל תהססו להרים אלינו טלפון, ונשמח לקבוע עבורכם פגישת עיסוי בהתאמה אישית לצרכיכם!

ליצירת קשר


מה הלקוחות מספרים עלינו:


Man rarely acknowledge how much they love to get a massage… But I want to say, that without my afterwork Friday massage sessions here, my productivity would’ve been so much lower…

Rhode Gentlebearלצפייה ברשימה המלאה של טכניקות העיסוי השונות איתן אני עובדת: