Strain & Counter-strain Technique


Strain & Counterstrain Technique

שיטת Strain & Counterstrain Technique מיועדת לטיפול בבעיות הנובעות בעיקר מכיווץ שרירים הגנתי המלווה בכאבים חזקים הגבלה תנועתית חריפה.


Strain & Counter-strain Technique מהווה נדבך משמעותי בעיסוי רפואי משולב ומשמש אותי כאשר יש להתמודד עם מצבים ייחודיים של טווחי תנועה. אני משלבת טכניקה זאת במרבית הטיפולים שלי גם אם רק באופן חלקי וספציפי לטיפול מקומי.

לרוב מצבים אלה הנם אקוטיים ונובעים ממגוון סיבות כגון טראומה חיצונית, שינויים קיצוניים בטמפרטורה של הסביבה בה אנו מצויים. פעולה מכנית (פיזית) החוזרת על עצמה בתדירות גבוהה. כמו כן מטפלת הטכניקה בכיווצים הנובעים ממתחים פנימיים שריריים או שינויים מבניים.

טכניקת ה-Strain & Counterstain, הנה תרפיה ידנית, בלתי ישירה העוסקת בשחרור תנוחתי פסיבי.

במהלך עבודתו ככירופרקטור, גילה ד”ר ג’ונס כי תנוחות גוף ספציפיות מבטלות כאב ומגבלה אצל מטופלים אשר חוו כאב בתנוחה זהה. הוא שם לב כי אנשים בעלי סטיות יציבה זהות חשים כאב ורגישות למגע במקומות זהים בגופם. ד”ר ג’ונס, הגיע למסקנה כי סטיות מבניות אלה נגרמות בשל כיווץ שרירים הגנתי אשר גורם לשרירים להתקצר ולמשוך את משטח המבנה הגרמי ופוגם בתפקודו. הוא גילה כי תנוחות הגוף השונות אליהן הביא את מטופליו באופן פסיבי – תנוחות קלות פשוטות ונעימות, הביאו לשיפור בטווחי התנועה, הקלו על חוסר הנוחות ובאותו הזמן גם פוגגו את תחושת הכאב בנקודות רגישות ביותר אלה, בגוף המטופל. תנוחות הגוף בהן עושים שימוש בשיטה זו נוצרות מתוך ההבנה לגבי השריר המעורב בכיווץ שרירים הגנתי וכן לוקחת בחשבון את כיוון תנועת הכיווץ של השריר והולכת עם תנועה זו באופן פסיבי.

ד”ר ג’ונס החל למפות את אותן נקודות רגישות למגע בגופם של מטופליו והגיע לתיעוד של מאה שבעים וחמש נקודות עם קורלציה לתנוחות הגוף הפסיביות. מאוחר יותר ראה כי מספיקה שהייה של כ-90 שניות בתנוחה ספציפית בכדי להביא להארכת השריר באופן אופטימלי ושחרור הלחץ במפרק. בשלב מאוחר יותר עלתה ההבנה כי גישה טיפולית זו מביאה להקטנת, עד ביטול קשת הרפלקס המגיעה מעמוד השדרה אל השריר ובחזרה ממנו אל עמוד השדרה ובכך מביאה לשחרור והארכת השריר.

התפתחות שיטת Strain & Counter-strain Technique

הכירופרקט ד”ר לורנס ג’ונס מפתח השיטה החל את מחקרו בשיטת Strain & Counter-strain Technique המטפלת בתפקוד סומטי לקוי, בתחילת שנות ה1990. הוא פיתח, שיפר והשלים גישה טיפולית זו במהלך 50 שנה.

ד”ר שרון וויזלפיש ג’מתיאו פיתחה והרחיבה את טכניקת Strain & Counter-strain Technique של ד”ר ג’ונס וישמה אותה על מטופלים נירולוגים, גריאטריים, ילדים וחולים הסובלים מכאב כרוני. פיתוח של מודל זה מתבסס על ידע של קינסיולוגיה ותפקוד שרירי.

בקליניקה שלי אני עושה שימוש בשיטה הן בעיסוי רפואי משולב, עיסוי אינטגרטיבי והן כשילוב בעיסוי השוודי. זו בכדי להביא לשיקום המפרק ולאיזונו ולשיפור טווחי התנועה. זו היא טכניקה טיפולית שאינה חודרנית וכואבת אלא פשוטה, נוחה ונעימה עם תוצאות מהירות, יעילות ומוחשיות.

אני מזמינה אתכם ליצור עמי קשר ולבחון את האפשרות לשלב Strain & Counterstrain Technique במפגש לעיסוי הרפואי משולב שתקבעו.לתיאום פגישה עבור Strain & Counter-strain Technique, התקשרו אלינו עכשיו!

עלות הטיפול: ₪300.00
משך זמן הטיפול:  1:30


מרגישים עייפים מאורח החיים המודרני של עבודה, משפחה ומירוץ החיים?

אל תהססו להרים אלינו טלפון, ונשמח לקבוע עבורכם פגישת עיסוי בהתאמה אישית לצרכיכם!

ליצירת קשר


מה הלקוחות מספרים עלינו:


Man rarely acknowledge how much they love to get a massage… But I want to say, that without my afterwork Friday massage sessions here, my productivity would’ve been so much lower…

Rhode Gentlebearלצפייה ברשימה המלאה של טכניקות העיסוי השונות איתן אני עובדת: